Haber

Adnan Oktar suç örgütü operasyonu: 14 şüpheliden 8’i yakalandı

Adnan Oktar’ın fay örgütünün yeni yapılanmasında yer alan 14 zanlının yakalanması için 3 ilde operasyonlar düzenlendi. Operasyonlarda 8 zanlı yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçları Soruşturma Bürosu, Adnan Oktar silahlı kabahatler örgütünün ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik soruşturma yürütüyor.

Yapılan çalışmalarda örgütün kontrolündeki uydurma hesaplar üzerinden sosyal medya platformlarında sistematik propaganda ve dezenformasyon içeriklerinin paylaşıldığı, bu paylaşımlarda sıklıkla müştekileri ve suç duyurusunda bulunan kamu görevlilerini karalamaya yönelik açıklamalarda bulunulduğu belirlendi. örgütle ilgili bir misyon üstlendi. Mehdiyet örgütü lideri Adnan Oktar’a yönelik yürütülen operasyonlar nedeniyle deprem felaketinin yaşandığı, gözaltına alınmayan örgüt mensuplarının örgüte lojistik destek sağladığı, siyasi ve adli makamlar nezdinde lobi faaliyetleri yürüttüğü belirlendi.

Bu kapsamda Adnan Oktar Silahlı Suçlar Teşkilatı’nın mevcut yapılanmasında yer alan toplam 14 zanlının tutuklanarak gözaltına alınmasına karar verildi. İstanbul, İzmir ve Samsun’da eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda 8 zanlı yakalandı.

selcukhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu