Haber

Burdur’da şiddetli sel

Burdur’un Gölhisar ilçesinde meydana gelen sağanak yağış, bazı iş yerlerinin ve evlerin sular altında kalmasına neden oldu.

Böğrüdelik Yaylası’nda akşam saatlerinde etkisini sürdüren sağanak, bir süre sonra taşarak ilçe merkezine yakın Kavaklıdere’nin taşmasına neden oldu.

Derenin taşması sonucu sel ilçe merkezine ulaştı. Hürriyet ve Kumluk caddelerindeki bazı evlerin yanı sıra Cumhuriyet Meydanı’ndaki iş yerleri ve ahırları su bastı.

İhbar üzerine Burdur, Gölhisar, Karamanlı, Tefenni, Çavdır, Altınyayla, Ağlasun, Söğüt ve Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile AFAD, UMKE ve İl Özel İdaresi ekipleri sel, su baskını ve çamurla mücadele için çalışma başlattı.

Çalışmaları yürüten Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş yaptığı açıklamada, ilçenin sağanak yağışın ardından selden etkilendiğini söyledi.

Sel ve sel baskınlarının hasara yol açtığını belirten Sertbaş, “İlçede 50’ye yakın ev ve 15 iş yerini su bastı. Bazı ahırlarda hayvanlar telef oldu, araçlarda hasar oluştu. Evi sular altında kalan yaşlı bir teyzenin de hayatını kurtardık.” Allah ülkemizi ve milletimizi felaketten korusun. Desteklerinden dolayı çevre ilçelerin belediyeleri ve belediye başkanlarına da teşekkür ediyorum.” dedi.

İlçe merkezinde selden etkilenen bölgelerde su çıkarma çalışmaları sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu