Haber

Eskişehir’de Kaçırılan Bebek Konya’da Bulundu

Ablası NA’nın ESKİŞEHİR’de bir hafta önce dünyaya gelen torununu kaçıran Hülya A. (44), taksiyle geldiği Konya’nın Akşehir ilçesi girişinde yakalandı. Bebek sağlık kontrolünün ardından ailesine teslim edilirken, sevk edildiği mahkemece adli kontrolle serbest bırakılan Hülya A. ifadesinde, “İkiz çocuğum öldüğü için psikolojim iyi değildi. . Bebeği yaşadığım Mardin’e götürmek için kaçırdım.”

Mardin’de yaşayan Hülya A., bir hafta önce Eskişehir’de bulunan ablası NA’yı ziyarete geldi. Hülya A., ablası NA’nın gelini EA’nın bir hafta önce doğum yapan oğlunu dün gece herkes uyurken alıp evden çıktı. Aile üyeleri, Bebek ve Hülya A.’nın konutta olmadığını anlayınca polise haber verdi. Eskişehir polisi, Hülya A.’nın taksiyle Konya’nın Akşehir istikametine gittiğini belirledi. Akabinde durum Akşehir polisine bildirildi. Polis, aracı ilçe girişinde durdurarak Hülya A.’yı gözaltına aldı. Yanındaki bebek, Akşehir Devlet Hastanesi’nde yapılan muayenesinin ardından Eskişehir’den ailesine teslim edildi.

Hülya A., ifadesinde, “İkiz çocuklarım öldüğü için psikolojim iyi değildi. Yaşadığım yer olan Mardin’e götürmek için bebeği kaçırdım.” Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Hülya A., mahkemenin denetim kararıyla serbest bırakıldı.

haskoy-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu