Ekonomi

Tesla kalan Model Y’lerde indirim yaptı

Son dönemde yaşanan ekonomik gelişmeler otomotiv sektörünü doğrudan etkilemiştir. Bu nedenle üreticilerin araçlarına fiyat artışı yaptığı haberleriyle dönem dönem karşılaşıyoruz. Ancak bu durum özellikle son birkaç gündür biraz değişmeye başladı. Tesla, kalan, yani önceden yapılandırılmış araçlarının fiyatlarını düşürdü.

Önceden yapılandırılmış Tesla Model Y’lerde indirim

Türkiye pazarında aktif faaliyetlerini sürdüren Tesla, stoklarında kalan Model Y’lerin fiyatlarını düşürdü. Kısacası daha önce sipariş verdiğiniz ancak çeşitli sebeplerden dolayı teslim alamadığınız Tesla modellerini düşük fiyatlara satın alabilirsiniz.

Örneğin yukarıdaki görselde ilk sırada yer alan mavi Tesla Model Y’nin fiyat etiketi 3 milyon 70 bin 848 TL’den 2 milyon 764 bin 723 TL’ye düştü. Bu da 306 bin 125 TL indirim olduğu anlamına geliyor.

Kartlar yeniden dağıtılıyor: Ford, Tesla’nın rakip şirketini satın aldı!

İndirim sadece birkaç model için geçerli değil. Çünkü firmanın resmi internet sitesindeki stok kısmına baktığımızda toplam 51 modelin farklı fiyatlarla indirime girdiğini görüyoruz. Bu indirimler 200 ile 430 bin TL arasında değişiyor.

Tesla’nın normal satış sayfasında böyle bir indirimin bulunmadığını söylemek mümkün. Burada öncelikle aracınızı kişiselleştirmeniz ve ardından sipariş sürecine geçmeniz gerekiyor. Bunları yaparken firmanın belirlediği indirimsiz standart fiyat etiketlerine göre ücretlendirileceksiniz.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu