Haber

Bakan Murat Kurum’dan Lütfü Savaş’ın iddialarına yanıt: 85 milyon sizi tanıyor

ensonhaber.com

Seçim çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Bu süreçte cumhurbaşkanı adayları kadar milletvekili adayları da oldukça fazla zaman harcıyor.

AK Parti cephesinde halk mitinglerinin yanı sıra hayata geçirilen projelerin açılışı yapılıyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, sayılı günler kalan seçim sürecinde yoğun emek harcayan isimlerden biri.

Kentsel dönüşümde teslim edilen anahtarlar

Bakan Kurum, Megakent’in tüm mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelirken, kentsel dönüşüm projeleri kapsamında da çalışmalarını yürütüyor.

Bu kapsamda bugün Üsküdar Kirazlıtepe Ferah Mahallesi 504 konut, 33 dükkan ve 14 işyeri anahtar teslimi yapılırken, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 1.122 konut ve 37 dükkanın Temel Atma Töreni’ne katıldı.

Burada değerli açıklamalarda bulunan Murat Kurum, gündemdeki tartışmalara son olarak yanıt verdi.

“Başkalarını suçlayarak sorumsuzluğunuzu örtemezsiniz”

İddialardan biri de CHP’li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile ilgili.

savaşın “Kentsel dönüşüm projemize bakanlık onay verseydi bu kadar can kaybı olmazdı.”Kurum, tezlerine yanıt olarak şu ifadeleri kullandı:

‘Kentsel dönüşüm projemize bakanlık onay verseydi bu kadar ölüm olmazdı’ diyor. Şimdi soruyorum kendisine, kentsel dönüşüme karşı harekete geçen belediye başkanı olarak bize mi soruyorsunuz? Devletin her ortamda başlattığı dönüşümü Hatay’ın en riskli bölgelerinde bile eleştirenler olarak mı söylüyor bunu? Hatay’da kentsel dönüşüme direnenler, malum odalarla kol kola, çevreciler, maskeli doğaseverler, marjinal gruplar mı? Bunu kesin kentsel dönüşüme karşı yaptılar, burada da aynısını yaptılar, yüzlerce dava açanlar mı diyor? Başkalarını suçlayarak sorumsuzluğunuzu ve beceriksizliğinizi örtemezsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu